Bazény

Výroba výrobků z plástu na přání – každý výrobek je originál.

Plavání působí příznivě na náš organismus
Při plavání dochází k rovnoměrnému zatěžování jednotlivých svalů a částí našeho těla což má příznivý vliv na tělesnou zdatnost a hlavně u dětí na zdravý růst a harmonický vývoj. Pravidelným plaváním posilujeme svaly hrudníku , ramen , stehen a především zádové svalstvo, které působí časté problémy lidem se sedavým způsobem zaměstnaní.
– Bazén se stává nedílnou součástí vašeho domu a přináší celé rodině odpočinek harmonii, zábavu a zdravý pohyb.

Přednosti naších bazénů
– Technologie extruderového svařování zaručuje 100 % pevnost svaru.
– Bezplatně Vám zpracujeme přesnou cenovou nabídku nákladu na pořízení vašeho vysněného bazénu a poradíme v rozhodnutí o velikosti, tvaru a vybavení bazénu.
– Naše bazény jsou vyráběny extruderovým svařováním propylenových desek o síle 5 mm až 15 mm. Předností tohoto materiálu je zdravotní nezávadnost, stabilizace proti ÚV záření, stálobarevnost, mrazuvzdornost a dlouhá životnost.

Typy bazénů:
– nadzemní (nevyztužené)
– částečně zapuštěné do terénu (vyztužené)
– zapuštěné v terénu (vyztužené)

Tvar:
Plástové bazény běžně prodáváme ve standardních rozměrech hloubky 1,2 až 1,5 metrů, délku, šířku a tvar je možno prodat dle přání zákazníka. Nejžádanější tvary jsou kruh oval nebo obdélník.

Příslušenství:
K bazénům dodáváme dle přání zákazníka pískové filtrace, nerezové schůdky, plástové schodiště, skimery, trysky, propojovací potrubí, dávkovače chlorů a ostatní příslušenství.

Bazénové doplňky:
Osvětlení bazénů, protiproudy, tepelné výměníky, vysavače, solární plachty, teploměry, síťky na hladinové nečistoty, bazénovou chemii.

 

Využití bazénu :
Chceme li bazén využívat jen sezoně postačí Vám bazén nadzemní se zakrytím hladiny buďto solární folií nebo krycí plachtou. Chceme li bazén využívat celoročně je vhodnější bazén zapuštěný, který by měl být pro docílení co nejmenšího úniku tepla tepelně zaizolován po celém obvodu a zastřešen . Bazény zapuštěné jsou v porovnání s nadzemními dražší ale zato působí lépe esteticky a dodávají domu větší majestátnost.

Rozměr a hloubka :
Minimální rozměr bazénu jsou u kulatého průměr 4m a u oválného d 4,5m x š 2,5m x v 1,2m doporučujeme však větší a to u kulatého 6m a u oválného d 6m x š 3m x v 1,5m ale ne vždy prostor kolem nebo uvnitř domu a hlavně rodinné finance tyto rozměry umožňují. Hloubka by měla být minimálně od 0,9m aby si dospělý člověk mohl zaplavat, dostačující hloubka je 1,2m a pro skákaní do bazénu a vodní hrádky by měla být hloubka 1,5m.

Umístění bazénu :
Umístit bazén tak aby byl přímo osvětlován slunečním svitem tj. na jižní straně nebo jihozápadní stranu a mělo by architektonicky splývat s domem a okolním je možno bazén taky přistavět k rodinnému domu kde stane jeho trvalou součástí vhodné je bazén umístit u terasy. Technické vybavení by mělo být v domě nebo co nejblíže domu tím budou kratší rozvody filtračního potrubí , elektriky a tepelných izolací pokud nebude umístěno v šachtici vedle bazénu. V brzké době budeme moci podle Vámi dodané fotografie nebo mapového snímku umístit bazén počítačově kamkoliv okolo vašeho domu čí pozemku a vybrat vhodný tvar či rozměr bazénu nebo typ a tvar zastřešení. Tato služba bude zpoplatněna paušální cenou, kterou v případě realizace naší firmou odečteme z výrobních nákladů vašeho bazénu.

Okolní terén :
Prostředí okolo vašeho bazénu by mělo být upravené , udržované , příjemné a působit dobrým dojmem. Použít co nejvíce přírodních materiálů jako jsou přírodní kámen a oblázky není na škodu mít okolo bazénu zeleň nejsou však vhodné listnaté stromy a keře, které by mohli svými hrubými nečistotami špinit bazénovou vodu. Jako obklad nebo dekoraci se dá použít i dřevo jak okolo bazénu tak i na terasu v blízkosti bazénu. U zapuštěných bazénů se dá použít jako obklad přes vrchní hranu Prefabrikované krajnice, které mají na svém kraji zaoblený tvar tzv. vlnolam vyrábějí se v provedení lem rovný, lem rohový , kruhový segment. Tyto tvary se dají různě kombinovat a to jak pro bazény kulaté, oválné, rovné s pravoúhlými rohy tak pro bazény různých atypických tvarů. Je to elegantní betonový prvek obsahující vymývaný oblázek, který má výborné protiskluzové vlastnosti. Dalším typem na dekoraci a úpravu bazénového povrchu jsou okrasné dlaždice nebo tvarovaná zámková dlažba.

Zazimování bazénu :
U otvřených bazénu je nutné přes zimu zajistit zakonzervování , snížit hladinu vody v bazénu pod úroveň skimeru a vtokových trysek . Do bazénové vody vhodit zazimovací láhve proti roztrhnutí bazénu a bazén přikrýt pvc plachtou.